Wspólne śpiewanie piosenek i pieśni patriotycznych w Dniu Niepodległości to już tradycja w naszej szkole. Mieszkańcy Przybysławic i Pasieki Otfinowskiej tłumnie zbierają się, by wspólnie zaśpiewać „Pierwszą brygadę”, „O mój rozmarynie” i inne melodie dobrze znane Polakom. Oficjalny program obchodów rozpoczął się w Kościele Parafialnym Mszą św. w intencji Ojczyzny. Poczet sztandarowy szkoły był obecny podczas Mszy świętej i przemarszu pod pomnik ku czci przybysławskich bohaterów poległych za Ojczyznę. Harcerze złożyli kwiaty i zapalili znicze .
Z zaproszonych gości zaszczycili nas swoją obecnością Radny Powiatu pan Marek Podraza z małżonką , Radni Rady Miejskiej w Radłowie pan Piotr Śmiałkowski z żoną i pan Bogdan Bujak .Tegoroczne obchody święta Niepodległości przebiegały pod hasłem „Piękna nasza Polska cała ”. Uczniowie klasy II wraz ze starszymi koleżankami swoim występem zabrali wszystkich zgromadzonych w „ podróż” po Polsce recytując wiersze i śpiewając piosenki ukazujące uroki naszej Ojczyzny .
Piękno Polski jej tradycje, zwyczaje i kulturę podkreślały stroje ludowe „małych artystów”. Byli wśród nich: Krakowiacy, Kujawianka, Górale, Łowiczanka Kaszubi i Góralka z żywiecczyzny. Dzieci zakończyły swój występ pouczającym morałem .
„Cudze chwalimy, swego nie znamy
Teraz już wiemy co posiadamy!!!”
Następnie zostały ogłoszone wyniki Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 9 listopada również pod hasłem „Piękna nasza Polska cała”. Nagrody wręczył Prezes Stowarzyszenia Wiesław Głowa. Zwrócił się on również do wszystkich uczestników Biesiady podkreślając znaczenie wolnej i niepodległej Polski w życiu naszej Małej Ojczyzny.
Z wielkim zaangażowaniem przy akompaniamencie p. Marka popłynęły dźwięki dobrze znanych utworów patriotycznych. Dodatkową atrakcją były recytacje wierszy przez pana Aleksandra Stryczka, Stanisława Bratko i panią Teresę Burzawę, która przedstawiła scenę patriotyczną z „Wesela„ St. Wyspiańskiego. Gratulujemy im odwagi i udanych występów.
To była prawdziwa biesiada! Naszemu spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera, pieśni patriotyczne i tradycyjne polskie jedzenie. Był smalec, ogórki, domowy chleb, placki z „blachy” i ciasto drożdżowe .
Nie zabrakło czasu na rozmowy, wspomnienia, refleksje…
Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1691704007744707.1073741854.1594006024181173&type=3